Logo
Zawieszane Podnośniki Widłowe Sp. z o.o.
48-303 Biała Nyska, ul. Nyska 25
tel. 77 435 68 27, gsm 604 554 090
 

 

O nas


Firma istnieje od 1995 roku. Naszą główną działalnością jest sprzedaż oraz serwis zawieszanych podnośników widłowych wszystkich marek dostępnych na rynku europejskim zarówno nowych jak i używanych.

Zajmujemy się również przystosowaniem pojazdów ciężarowych do przewożeniach podnośników. Prowadzimy sprzedaż części zamiennych. Posiadamy również mobilny serwis, dzięki czemu niektóre awarie podnośników możemy usunąć u klienta lub w miejscu postoju podnośnika.
 
Posiadane uprawnienia UDT oraz możliwość przeprowadzenia za naszym pośrednictwem przeglądu Urzędu Dozoru Technicznego zapewniają, że podnośniki naszych klientów będą przez nich użytkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. Dodatkowo zajmujemy się naprawą różnego rodzaju maszyn budowlanych, koparek i mini koparek, a także naprawą i regeneracją siłowników hydraulicznych. Posiadamy własną prasę do zakuwania przewodów hydraulicznych. 

Od 2010 roku jesteśmy przedstawicielem holenderskiej Firmy TERBERG KING LIFTER B.V. w Polsce
 

Aktualności
Powiększenie

W zakładce podnośniki na sprzedaż znajdziecie Państwo aktualną ofertę sprzedaży.
Jeżeli są Państwo zainteresowani indywidualną ofertą naszych podnośników lub potrzebują doradztwa w wyborze zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 604554090 lub drogą mailową wojtek@zpw.nysa.pl.

Bezpieczeństwo przy wózku
Powiększenie

Podstawowe parametry techniczne wózka widłowego są umieszczane na tabliczce znamionowej przez producenta wózka.

Każdy model wózka powinien być wyposażony w diagram udźwigu, uwzględniający wysokość podnoszenia ładunku i położenie środka ciężkości na widłach. Zalecenia bezpieczeństwa w zakresie obchodzenia się z paliwami płynnymi czy gazem są analogiczne jak w przypadku innych pojazdów. Przy podniesionym ładunku wózek jest niestabilny i należy kontrolować położenie środka ciężkości, by nie dopuścić do przewrócenia się wózka. Ładunek należy przewozić przy ustawieniu wideł około 30 cm powyżej nawierzchni i maszcie przechylonym w stronę operatora. Do obsługi wózka widłowego konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Uprawnienia do obsługi wózków widłowych wydają firmy posiadające stosowny certyfikat. W Polsce kursy obsługi wózków widłowych organizują i wydają zaświadczenia ośrodki szkoleniowe posiadające uprawnienia do prowadzenia szkoleń "Kierowca wózków jezdniowych" wydane przez Ośrodek Doskonalenia Kadr w Mysłowicach.